Η παρομοίωση της
@nkerameus
με την Πισπιρίγκου από τον
@ChVernardakis
αποδεικνύει την βαθιά αντιδημοκρατική νοοτροπία, την χυδαιότητα & την τοξικότητα τους. Μπορείς να διαφωνείς, δεν μπορείς όμως να ξεπερνάς τα όρια. Να τον διαγράψει άμεσα ο
@atsipras
αλλιώς είναι σαν να συμφωνεί
Στο Ντουμπάι έπεσαν 142 χιλιοστά βροχής μέσα σε 1 ημέρα με αποτέλεσμα η νεόδμητη πόλη να πλημμυρίσει ολοσχερώς.
Ας κάνουμε μια σύγκριση με τον Daniel στην Θεσσαλία που έπεσαν έως και 1.096 χιλιοστά βροχή στο ίδιο διάστημα (δηλαδή περίπου 8 φορές αυτό που έγινε στο Ντουμπάι), θα
Ας μην ξεχνάμε ποτέ τους ανθρώπους των ενόπλων δυνάμεων. Του ναυτικού: 1,5 μήνα στη Θάλασσα, της αεροπορίας: συνεχώς σε εμπλοκές με τουρκικά αεροσκάφη, του πεζικου που φιλάει τα σύνορα μας από τις βραχονησίδες έως τον Έβρο για να είμαστε όλοι οι υπόλοιποι ελεύθεροι... Άξιοι!
Το ότι ο υπουργός υγείας #Πολακης δεν σέβεται τον αντικαπνιστικό νόμο μας απογοητεύει. Το δεν σέβεται τον νεκρό (Μπεσκένη) & κάνει δημοσίως αυτή τη χυδαία δήλωση μας εξοργίζει.Πραγματικά ντρέπομαι που αυτός ο Άνθρωπος είναι Βουλευτής & Υπουργός.
Να τον χαίρονται όσοι τον ψήφισαν
Υπουργός Παιδείας παρακινεί σε βία τους φοιτητές προκειμένου να ελευθερωθεί χώρος εντός του πανεπιστημίου που είναι παράνομα υπό κατάληψη. ΝΤΡΟΠΗ! Να τον χαίρεστε όσοι τον ψηφίσατε!
Μετά την "πετυχημένη" άδεια του Χριστόδουλου Ξηρού η Ελληνική πολιτεία τώρα δίνει άδεια στον καταδικασμένο με 11 φορές ισόβια Κουφοντινα. Με μια λέξη: επικίνδυνοι
Η απόφαση μετατροπής της #ΑγιαΣοφια σε τζαμί πρέπει να καταδικαστεί έντονα σε διεθνές επίπεδο από όλο τον Χριστιανικό κόσμο. Δεν φτάνουν όμως οι δηλώσεις χρειάζονται και κυρώσεις στην Τουρκία που αυθαιρετεί μονομερώς απέναντι σε ένα μνημείο παγκόσμιας κληρονομιάς.
#HagiaSophia
Φανταστείτε τι σεισμός θα είχε γίνει απο τις συνιστώσες των "αριστερουλιδων" του ΣΥΡΙΖΑ αν Υπ. Αμύνης ηταν π.χ. ο
@AdonisGeorgiadi
και πούλαγε όπλα στην Σ.Αραβία με μεσάζοντες και αδιαφανείς διαδικασίες. Τώρα με Καμμένο απλά είναι Σαββάτο βράδυ...
Με τον Κυβερνητικό Εκπρόσωπο και καλό φίλο
@pavlmarin
.
Αφού του ευχήθηκα από καρδιάς για την γέννηση του γιου του, συζητήσαμε εκτενώς για την επικαιρότητα και το πλούσιο Κυβερνητικό έργο που βρίσκεται σε εξέλιξη.
Είναι πολύ σημαντικό απέναντι στους στρατούς των πληρωμένων τρολ
Ανήμερα της επετείου του Πολυτεχνείου, δέχτηκα στο πατρικό μου σπίτι στο Κερατσίνι, επίθεση με μπογιές. Όσοι προσπαθούν να μας φιμώσουν να είναι σίγουροι ότι θα συνεχίσουμε να στηρίζουμε με κάθε τρόπο την προσπάθεια της κυβέρνησης να επανέλθει η ασφάλεια στις γειτονιές μας.
Η Κυβέρνηση της
@neademokratia
, σε μία δύσκολη τετραετία, με τεράστιες εξωγενείς κρίσεις:
✅Αύξησε τον Κατώτατο Μισθό από τα 650 στα 780€
✅Μείωσε την ανεργία, δημιουργώντας 300.000 θέσεις εργασίας
✅Πραγματοποίησε 7.000 προσλήψεις υγειονομικού προσωπικού
✅Ψηφιοποίησε το κράτος
Με τον Γ.Γ. του
@PrimeministerGR
,
@grigoris_d
. Συζητήσαμε σε πολύ καλό κλίμα τα ζητήματα της Β’ Πειραιά. Πάντα πρόθυμος να ακούσει τους προβληματισμούς των νέων ανθρώπων ενώ με προσωπικές του παρεμβάσεις λύνονται μικρά και μεγάλα προβλήματα συμπολιτών μας.
Τον ευχαριστώ ιδιαίτερα
Ευχαριστώ για την εμπιστοσύνη σας, η οποία ξεπέρασε κάθε προσδοκία με 23.824 σταυρούς προτίμησης.
Η 1η Θέση με γεμίζει ευθύνη!
Συνεχίζουμε δουλεύοντας σκληρά για να ανταποκριθούμε στις μεγάλες προσδοκίες των συμπολιτών μας.
#VrettakosMprosta
#metonkyriako
#nd
#ekloges2023
Πόσο μ@λ@κες νιώθουν όσοι ψήφισαν ΣΥΡΙΖΑ γιατί ήθελαν να "ξεμπερδέψουν με το παλιό" & τώρα βλέπουν τα στελέχη του "παλιού καλού" ΠΑΣΟΚ να ορκίζονται υπουργοί ο ένας πίσω από τον άλλον & όλα τα λαμόγια να έχουν πάρει θέσεις στον κρατικό μηχανισμό?
#syriza_xeftiles
#anasximatismos
Βρεθήκαμε στην Κεντρική Λαχαναγορά στο Ρέντη μαζί με τον Γραμματέα της Ν.Δ.
@pavlmarin
.
Είναι σημαντικό να είμαστε κοντά στους επαγγελματίες & τους εργαζόμενους της περιοχής μας, να συζητάμε για τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν.
Αυτό θα συνεχίσουμε να κάνουμε!
Με μεγάλη μου χαρά αποδέχτηκα την πρόταση του προέδρου της
@neademokratia
@kmitsotakis
, να είμαι υποψήφιος Βουλευτής στη Β’ Πειραιά.
Με όρεξη για δουλειά βγαίνω Μπροστά για την πολιτική αλλαγή που έχει ανάγκη ο τόπος και για να ενώσουμε ΟΛΟΥΣ τους Έλληνες.
#VrettakosMprosta
«Ο Έβρος είναι πάντα όρθιος, δεν θα περάσει κανείς παράνομα».
Αυτά τα λόγια του πρωθυπουργού
@kmitsotakis
δείχνουν την αποφασιστικότητα που επιδεικνύει η ελληνική κυβέρνηση ενάντια στην εισβολή που δέχεται η πατρίδα μας.
Όλοι μαζί, μια γροθιά 🇬🇷
@kanekos69
@yancp
Δεν είπα ότι φταίει το Ντουμπάι, αυτό που λέω είναι ότι με 142 χιλιοστά βροχή μια νεόδμητη πόλη πλημμύρισε, στη Θεσσαλία έπεσαν έως και 1.096 χιλιοστά.
Για όλους αυτούς που λένε ότι υπήρχε υποδομή να κρατήσει όλο αυτό το νερό, τροφή για σκέψη δίνω...
Σήμερα στο όμορφο νησί μας, την #Σαλαμίνα μαζί με τον Πρωθυπουργό όλων των Ελλήνων,
@kmitsotakis
Συνεχίζουμε μαζί, για τη #Σαλαμίνα, για τη #ΒΠειραιά, για την #ΕΛΛΑΔΑ !
Αυτή η φυλλάδα η #Αυγη με το σημερινό της εξώφυλλο μας δείχνει με τον πιο ξεκάθαρο τρόπο το πρόσωπο του #Τσιπρα .
Πολιτικοί τυχοδιώκτες χαμηλού επιπέδου. Ευτυχώς ο κόσμος τους εχει καταλάβει.
#syriza
Ο παραλληλισμός που επιχειρεί ο Ερντογάν βάζοντας στο ίδιο πλαίσιο τον Οικουμενικό Ορθόδοξο Πατριάρχη με τον Μουφτή της Θράκης μόνο τυχαίος δεν είναι.Αποτελεί εσκεμμένη τακτική υποβάθμισης του θεσμού & της δύναμης του Οικουμενικού Πατριαρχείου & δυστυχώς έμεινε αναπάντητο απο μας
Την ώρα που Τσίπρας και ΣΙΑ πανηγυρίζουν για την οικονομία το υπερταμείο προσφεύγει στο ΣΤΕ για τα ιστορικά και πολιτιστικά μας μνημεία. Υποθήκευσαν την Χώρα για 100 χρόνια και δεν σεβάστηκαν ούτε την την πολιτιστική μας κληρονομιά, κανονικοί κατσαπλιαδες!
Ζήτω η Μάνη!
Ζήτω η 17η Μάρτη 1821!
Ζήτω η Ελλάδα🇬🇷🇬🇷🇬🇷
Με ιδιαίτερη συγκίνηση βρεθήκαμε στον τόπο καταγωγής μας, την ηρωική Μάνη για να τιμήσουμε τους προγόνους μας που κήρυξαν την επανάσταση για την απελευθέρωση.
Τιμούμε αυτούς που έδωσαν και τη ζωή τους για είμαστε εμείς
Συναντήθηκα στο Μέγαρο Μαξίμου με τον
@PrimeministerGR
,
@kmitsotakis
.
Συνομιλήσαμε για θέματα που απασχολούν την περιοχή της Β’ Πειραιά αλλά και όλη τη χώρα, όπως είναι η ανεργία και οι αυξήσεις στις τιμές της ενέργειας.
Στη #Σαλαμίνα με τον
@pavlmarin
, Γραμματέα της Πολιτικής Επιτροπής της
@neademokratia
, ακούσαμε τα προβλήματα του νησιού και δεσμευθήκαμε να δώσουμε μάχη ο καθένας από το δικό του μετερίζι για την επίλυση τους.
Συνεχίζουμε δυνατά σε κάθε γειτονιά!
Δημιουργούμε νέες Μονάδες Αυξημένης Φροντίδας, εξειδικευμένες για τους ασθενείς με εγκεφαλικά επεισόδια, σε 19 νοσοκομεία της χώρας μας.
Είναι πολύ σημαντικό που τελικά η ηγεσία του υπουργείου υγείας, μετά από προτάσεις μας, συμπεριέλαβε και το Κρατικό Νοσοκομείο της Νίκαιας στα
Το να λέει ο
@atsipras
τον
@kmitsotakis
απατεώνα είναι τουλάχιστον αστείο.Σ'αυτή τη συγκυρία όμως αποδεικνύει πόσο πολιτικός τυχοδιώκτης είναι.Δεν τον ενδιαφέρει τίποτα.Ούτε το Εθνικό συμφέρον, ούτε πως θα ξεπεράσουμε την πρωτοφανή κρίση που έφερε η πανδημία.Μόνο η καρέκλα.#Βουλη
Η μεγάλη ευκαιρία στη μετά COVID εποχή: Αν και τα μέτρα για την αντιμετώπιση της πανδημίας έφεραν τους ανθρώπους πιο μακριά οι υπηρεσίες του κράτους την ίδια περίοδο ήρθαν πιο κοντά στον πολίτη
Με
@PrimeministerGR
τον
@kmitsotakis
η εικόνα που εκπέμπει η Ελλάδα σήμερα μας κάνει υπερήφανους. Όραμα, Ρεαλισμός, Σοβαρότητα, Υπευθυνότητα & Καθαρός Πολιτικός λόγος.
Όλα αυτά δίνουν στον Έλληνα Πρωθυπουργό ηγετικό ρόλο
σε μια Ευρώπη που έχει ξεκάθαρο έλλειμμα ηγεσίας.
Διαπραγματευόμαστε επί 3 ημέρες και δεν έχει υπάρξει επαρκής πρόοδος ώστε να φτάσουμε σε συμφωνία. Ειλικρινά ελπίζω σήμερα να μπορέσουμε να ξεπεράσουμε το αδιέξοδο. Αντιμετωπίζουμε μια άνευ προηγουμένου κρίση - δεν έχουμε το περιθώριο να εμφανιστούμε διαιρεμένοι ή αδύναμοι.
#EUCO
Η σημερινή εθνική επέτειος θα πρέπει να μας εμπνέει για τα μεγάλα ΟΧΙ που πρέπει να πούμε και τώρα.
Όλοι μαζί, ενωμένοι, λέμε ΟΧΙ στον Κορονοϊό.
Λέμε ΟΧΙ στους Τούρκους που προκαλούν αμφισβητώντας τα κυριαρχικά μας δικαιώματα.
Ζήτω το ΟΧΙ.
Ζήτω η 28η Οκτωβρίου.
Ζήτω η Ελλάδα. 🇬🇷
"Οι προκλήσεις που φέρνει η νέα εποχή είναι πολλές:Η τεχνητή νοημοσύνη θα φέρει νέα δεδομένα στην παραγωγική διαδικασία, πολλά από τα επαγγέλματα που ξέρουμε σήμερα θα μεταβληθούν ή θα πάψουν να υπάρχουν"
Από την τοποθέτηση μου στο 12ο Συνέδριο της
@neademokratia
#Ελλάδα_μπορούμε
@Kalhas821
Δηλαδή μου λες ότι είναι για σένα φυσιολογικό που έπεσε στη Θεσσαλία σε 24 ώρες περισσότερη βροχή απ’ όσο πέφτει στις περισσότερες περιοχές της Γερμανίας μέσα σε ένα χρόνο.
Αλλά στο Ντουμπάι που όση βροχή ρίχνει σε ένα χρόνο έπεσε σε 12 ώρες είναι αφύσικο.
Εγώ λέω και τα 2 είναι
Έφυγε από τη ζωή ένας σπουδαίος επιστήμονας, πραγματικός διδάσκαλος, ο Μανιάτης Σαράντος Καργάκος. Συλλυπητήρια στην οικογένειά & τους οικείους του. Θα λείψει από τις Ελληνίδες και τους Έλληνες. Αφήνει πίσω του μεγάλη παρακαταθήκη, μέσα από τα βιβλία και τις παρεμβάσεις του.
Με 3 πλαστά πτυχία & 1 ψεύτικο Μεταπτυχιακό διορίστηκε επι ΣΥΡΙΖΑ Διοικητής στο Γενικό Κρατικό Νικαίας. Την ίδια ώρα 500.000 νέα παιδιά με πτυχία & μεταπτυχιακά φεύγουν στο εξωτερικό για να βρούν δουλειά... τα συμπεράσματα δικά σας
Η γενιά μας οφείλει να βγεί μπροστά & να πρωταγωνιστήσει σε όλες τις μάχες που έχουμε μπροστά μας. Οφείλουμε εμείς να γίνουμε η φωνή των νέων που έφυγαν στο εξωτερικο. Οφείλουμε περισσότερο όμως, να μιλήσουμε για όσους έμειναν εδώ & προσπαθούν καθημερινά μέσα σε δύσκολες συνθήκες
Στις 21 Μαΐου έγινε το πρώτο βήμα. Όμως τίποτα δεν έχει κριθεί.
Στις 25 Ιουνίου ζητάμε ισχυρή εντολή για να κάνουμε πράξη τις δεσμεύσεις μας.
Για να συνεχίσουμε όλοι μαζί #σταθερά, #τολμηρά, #μπροστά, για την αυτοδύναμη #Ελλάδα!
#metonkyriako
#neadimokratia
#nd
#ekloges2023
Το 2019 θα είναι μια συναρπαστική χρόνια.
Ας το υποδεχτούμε με αισιοδοξία, οι αλλαγές που θα έρθουν θα κάνουν την ζωή μας καλύτερη.
Ας κάνουμε το 2019 τη χρονιά μας ✌️🎅
Το 2021 ας είναι γεμάτο Φως, Αισιοδοξία και Ζεστασία όπως είναι η πρώτη του μέρα. ☀️😀 2️⃣0️⃣2️⃣1️⃣
Γρήγορα να ξαναπάρουμε τις ζωές μας πίσω.
Καλή Χρονία με Υγεία για όλο τον κόσμο.
Με την παρουσίαση του προγράμματος της
@neademokratia
για μια Ελλάδα παραγωγική, κοινωνική, ψηφιακή, πράσινη, δίκαιη και ισχυρή, ο
@kmitsotakis
, έδωσε το στίγμα για μια πιο ανταγωνιστική Ελλάδα, ικανή να αντιμετωπίσει τις προκλήσεις του μέλλοντος.
Ο Λαζόπουλος είναι ένας χυδαίος λαϊκιστής, χωρίς ήθος. Επαγγελματίας δολοφόνος χαρακτήρων. Εργάστηκε σκληρά για να φέρει τον Τσίπρα στην εξουσία. Την εποχή των "Γερμανοτσολιάδων" δεν δίστασε να κοροϊδεύσει ακόμα & έναν άνθρωπο με πρόβλημα αναπηρίας.
Ελπίζω να πατώσει..
#AlSixtiri
Το φετινό Πάσχα ήταν διαφορετικό. Η άνοιξη είναι διαφορετική. Όλη αυτή η κατάσταση μας διδάσκει ότι πρέπει να εκτιμάμε όλα όσα θεωρούμε δεδομένα: Τις παραδόσεις μας, τα έθιμά μας, τις δουλείες μας, όλα όσα κάνουμε στην καθημερινότητα μας.
Χρόνια Πολλά - Χριστός Ανέστη.
Χθες, στην Ειδική Μόνιμη Επιτροπή Ισότητας, Νεολαίας & Δικαιωμάτων, ανταλλάξαμε απόψεις για την αντιμετώπιση του Bullying. Η απουσία των Βελόπουλου, Νίκης & Σπαρτιάτων αποτυπώνει έλλειψη προτάσεων σε σημαντικά κοινωνικά θέματα.
Καλό είναι πηγαίνοντας προς τις ευρωεκλογές να το
Ο θίασος συνεχίζει τις εμφανίσεις του για λίγες ακόμα παραστάσεις. Με τις πολλά υποσχόμενες μεταγραφές Παπακώστα-Ξενογιαννακοπούλου που εγγυούνται στιγμές άφθονου γέλιου. Στα διαλείμματα θα προσφέρονται ξεροψημένα καλαμάκια στο μαγαζί του Μπάρμπα Φώτη του Κουβέλη. #Ανασχηματισμος
Με τεράστια συμμετοχή ολοκληρώθηκε το 15ο συνέδριο της
@neademokratia
, χθες στο Ζάππειο, γιορτάζοντας τα 50 χρόνια από την ίδρυση της παράταξής μας.
Το τριήμερο αυτό, μας έκανε να νιώσουμε ξανά, πόσο σημαντική είναι η ιστορία της Νέας Δημοκρατίας και η παρακαταθήκη που αφήνει
Σοκαριστικες οι αποκαλύψεις της
@Kathimerini_gr
Αποδεικνύουν άλλη μια φορά την βαθιά αντιδημοκρατική αντίληψη του Τσίπρα & της παρέας του.Δεν σεβάστηκαν ποτέ τους θεσμούς & προσπάθησαν να τους χρησιμοποιήσουν για να μείνουν στην εξουσία.Δυστυχώς γι αυτούς ο κόσμος τους κατάλαβε
Με το νομοσχέδιο για τις διοικήσεις των φορέων του δημοσίου:
- Θεσμοθετείται ένα νέο ευέλικτο, στοχευμένο, σύστημα επιλογής και αξιολόγησης των διοικήσεων.
- Απαιτούνται περισσότερα προσόντα.
- Διασφαλίζεται η διαδικασία μέσω ΑΣΕΠ.
- Καθιερώνεται περισσότερη διαφάνεια,
@kic54989272
Δηλαδή υποστηρίζεις ότι μόνοι τους το προσκάλεσαν; Αν είναι δυνατόν 😂😂😂
Οι μεθοδοι αυτοί είναι για να ενταθούν οι ήδη υπάρχουσες βροχοπτώσεις, όχι για να πέφτει σε λίγες ώρες η βροχή που πέφτει σε ένα χρόνο!
Ηρεμία και ψυχραιμία, καταλαβαίνεις τι λέω...
Διάβασε κ εδώ που τα
Η αρχή είναι το ήμισυ του παντός.
Οι πρώτες
#100_
μέρες δείχνουν ότι αυτή η Κυβέρνηση ξεκίνησε γρήγορα, μεθοδικά με σχέδιο να υλοποιεί το πρόγραμμα της.
Έχουμε πολλά να κάνουμε ακόμα, άλλα το πρώτο δείγμα γραφής μας επιτρέπει να είμαστε ισχυρά αισιόδοξοι!
"Δεν μπορώ να ακούω πως η αριστεία είναι ρετσινιά. Μια χώρα πάει μπροστά μόνο με την αριστεία. Ε, λοιπόν, η χώρα μας δεν μπορεί να προοδεύσει όσο δεν βρίσκουμε ποιος είναι άριστος σε κάθε τομέα. Και ύστερα μπορούμε όλοι μαζί να κάνουμε μια νέα προσπάθεια"
100 δις είναι τα ληξιπρόθεσμα χρέη προς το δημόσιο. Ποιά λύση σκέφτηκαν οι φωστήρες που μας κυβερνούν: Νέοι φόροι με μείωση του αφορολόγητου ώστε να χρωστάνε και όσοι δηλώνουν εισόδημα 5.686€ το χρόνο. Να τους χαίρεστε όσοι τους ψηφίσατε.
Αυτές τις μέρες έχω την τιμή να είμαι εισηγητής (για 1η φορά) στο Νομοσχέδιο του
@YpYgGR
:
«Δράσεις δημόσιας υγείας - Ρυθμίσεις για την ενίσχυση του Εθνικού Συστήματος Υγείας».
Ένα νομοσχέδιο που ρυθμίζει μια σειρά από επείγοντα ζητήματα, όπως είναι:
👉Η ανάγκη προσαρμογής της
Το ΜΕΤΡΟ στις γειτονιές μας. Από αύριο η #Νίκαια και ο #Κορυδαλλός θα έχουν 2 νέους υπερσύγχρονους σταθμούς.
Τους υποδεχόμαστε με αισιοδοξία ότι θα αλλάξουν προς το καλύτερο την πόλη που γεννηθήκαμε, μεγαλώσαμε και συνεχίζουμε να ονειρευόμαστε.
Καλοτάξιδοι!
Με τη μαζική συμμετοχή των μελών της Πολιτικής Επιτροπής και των στελεχών της
@neademokratia
, εκλέξαμε σήμερα τη
@mariasyrengela
νέα Γραμματέα της παράταξής μας.
Η Μαρία είναι η πρώτη γυναίκα Γραμματέας στο κόμμα και πραγματικά το αξίζει, διότι έχει συντελέσει μία μακρά πορεία
Θα συγκαλέσει λέει κοινοβουλευτική ομάδα ο Καμμένος... Ετοιμαστείτε αύριο να χαλάσουν αμάξια, μηχανάκια, να κάνουν απεργία τα ταξί και τα Μ.Μ.Μ. & να βγεί η Νικολούλη να ψάχνει τους βουλευτές 🤣
#anel_xeftiles
Σαν σήμερα, πριν από 23 χρόνια, ο Υποπλοίαρχος Χριστόδουλος Καραθανάσης, ο Υποπλοίαρχος Παναγιώτης Βλαχάκος και ο Αρχικελευστής Έκτορας Γιαλοψός, έδωσαν τη ζωή τους για την πατρίδα.
Σήμερα δεν έχουμε ανέργους που ψάχνουν δουλειά, έχουμε επιχειρήσεις που ψάχνουν εργαζόμενους.
Αυτό είναι αποτέλεσμα μιας συγκεκριμένης αναπτυξιακής πολιτικής που έφερε ρεκόρ επενδύσεων & ραγδαία μείωση της ανεργίας, με δημιουργία πάνω από 400 χιλιάδων νέων θέσεων εργασίας.
Η τυφλή βία στη Νέα Ζηλανδία μας αφήνει άφωνους. Ο αποτροπιασμός είναι ίδιος είτε οι δολοφόνοι είναι Τζιχαντιστές είτε είναι άρρωστοι ψυχοπαθής ρατσιστές. Ας ελπίσουμε να μην υπάρξουν άλλα αθώα θύματα που έχασαν τη ζωή τους για τη θρησκεία ή την καταγωγή τους.
Σήμερα και κάθε μέρα εργαζόμαστε για μια κοινωνία που προωθεί την ισότητα για όλους. Στηρίζουμε τα άτομα με αναπηρία, και τα βοηθάμε να ενσωματωθούν σε κάθε πτυχή της ζωής.
Σήμερα εδώ από τη #Μάνη τιμήσαμε την ιστορική επέτειος της 17ης Μάρτη 1821.
Μια χούφτα ανθρώπων, πριν 201 Χρόνια ορκίστηκαν "Νίκη ή Θάνατος" και ξεκίνησαν τη μάχη απέναντι στην κραταιά Οθωμανική αυτοκρατορία χωρίς να υπολογίζουν ούτε την ίδια τους τη ζωή.
Η κυβέρνηση πήρε ψήφο εμπιστοσύνης και τωρα πρέπει να εργαστούμε όλες & όλοι σκληρά, με προσήλωση στον στόχο, προκειμένου να φέρουμε το επιθυμητό αποτέλεσμα, για κάνουμε τη ζωή των συμπολιτών μας καλύτερη.
Είμαστε δίπλα στην Κυβέρνηση & τον
@kmitsotakis
με όλες μας τις δυνάμεις.
«Καταδρομική» επίθεση με μολότοφ στο Α.Τ. Ομονοίας. Η ανασφάλεια πλέον έχει ξεπεράσει κάθε λογική. Αν δεν μπορούν να προστατευθούν οι Αστυνομικές Αρχές πως θα πρέπει να νιώθουν οι απλοί πολίτες; Πρέπει επιτέλους να τελειώνουμε με αυτές τις καταστάσεις προτού να είναι πολύ αργά...
Στις επερχόμενες εκλογές θα έχουμε μία ξεκάθαρη σύγκριση μεταξύ 2 Πρωθυπουργών.
Είναι σίγουρο ότι ο
@kmitsotakis
κερδίζει πανηγυρικά σε όλους τους τομείς.
Γι’ αυτό η
@neademokratia
θα έχει πολύ καλό ποσοστό στις επόμενες εκλογές.
Ο Πολάκης αντιπροσωπεύει όσους παρακαρουν σε Ράμπα ΑΜΕΑ,όσους δεν δίνουν τη σειρά τους όταν πρέπει, όσους δεν αντιλαμβάνονται ότι οι ίσες ευκαιρίες σε ένα άτομο με βαριά αναπηρία προϋποθέτουν ευνοϊκές διατάξεις.Το δυστηχημα είναι ότι ο Τσίπρας & το κόμμα του τον καλύπτουν.
#syriza
Ησυχία ο Δανέλλης στο βήμα αναλύει το ποσό σημαντικό είναι να παίρνεις 7.000€ (ως μισθό βουλευτή) στις δύσκολες μέρες που περνάει ο τόπος μας! Για αυτό θα δώσει ψήφο εμπιστοσύνης!
#vouli
Τελικά παρα τη μεγάλη κρίση του κορωνοϊου οι μπουλντόζες στο Ελληνικό ξεκινάνε. Μια θετική είδηση μέσα στη λαίλαπα της πανδημίας. Μπράβο
@AdonisGeorgiadi
Πράσινο φως του ΚΑΣ για το Ελληνικό
Πράσινο φως του ΚΑΣ για το Ελληνικό
Το Ποτάμι έγινε παραπόταμος. Στη συνέχεια ρυάκι και τώρα έγινε σταγόνα! Αν δεν μπορείς να πάρεις ξεκάθαρη θέση σε μια σειρά από θέματα έτσι είναι καταλήγεις από ποτάμι σταγόνα!
#potami
5️⃣0️⃣ χρόνια ιστορίας για την παράταξή μας.
Σήμερα στις 19:00, η εναρκτήρια ομιλία του
@PrimeministerGR
και Προέδρου μας,
@kmitsotakis
στο 15ο Συνέδριο της
@neademokratia
, στο Ζάππειο Μέγαρο.
Θα είμαστε όλοι εκεί! 🇬🇷